Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde 2021 yılında yapımına başlanan 4 Eylül Meydanı vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.990d158f-d6ff-41d6-b702-6b4bfae15022

Özellikle akşam saatlerinde vatandaşların uğrak yeri haline gelen 4 Eylül Meydanı’nın çöp yığınlarıyla dolu görüntüsü ise vatandaşları çileden çıkarıyor.

Memleket Sivas Gazetesi, Yılın Yerel Basın Ödülü'nü Kazandı Memleket Sivas Gazetesi, Yılın Yerel Basın Ödülü'nü Kazandı

Henüz ihale işlemleri gerçekleştirilmeyen meydan bünyesindeki sosyal tesislerin arka taraflarındaki çöp yığınlarının ardından meydanın giriş kısmındaki saksılarında çöple doldurulduğu gözlerden kaçmadı.

Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye’nin Sivas’ta geçirdiği 108 günü konu alan rölyeflerin manzarasını bozan çöp yığınlarının ne zaman temizleneceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Vatandaşlar; “4 Eylül Meydanı, Sivas Belediyesi tarafından çok başarılı bir çalışma ile yapıldı. Sivas’a çok yakışan bu meydanın içerisindeki çöpler ise tam bir utanç kaynağı. İnsanlar buraya aileleriyle gelip yediklerini içtiklerini saksıların içerisine atıyor. Hem doğaya zarar veriyorlar hem de ortaya çok çirkin bir görüntü çıkarıyorlar. Buraya çöp atan insanlar mobese kameralarından belirlenerek, haklarında cezai işlem uygulanmalı.” ifadelerini kullandı.