31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçime doğru Sivas’ta siyasi arena hızlanırken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Teşkilatı sessizliğini koruyor. Genel Başkan Özgür Özel’in, 14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Sivas’ta oy potansiyelinin düşmesine yönelik izleyeceği yol haritasının merak edilmesinin yanı sıra aday adayı olacak isimlerinde sessizliğini koruması dikkatlerden kaçmıyor.

Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı süreci 4 Aralık 2023 tarihinden itibaren başlayacak. Parti teşkilatından aday adaylığı açıklaması yapacak isimler kamuoyunda öngörülemiyor.

Vatandaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Teşkilatı’nda aday adaylığı başvurusu yapacak isimleri tahmin edemediklerini dile getirirken teşkilatın sessiz kalması kamuoyunda tepkilere yol açıyor.

Cumhuriyet Şehri Sivas’ı Unuttular Mı?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) oy potansiyeli konusunda kalesi konumunda olan Cumhuriyet şehri olarak anılan Sivas’ta, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çalışmaları hız kesmeden devam ederken muhalefet partilerinin sessizliği kamuoyunda Sivas’a gereken değer verilmiyor yorumları yapılmasına neden oluyor.

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimleri’nde ittifak olan Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti’nin yolları tamamen ayırması ve seçim sonrasında yapılan açıklamalar iki partiye de güveni azaltırken vatandaşlar, yerel seçimler için çıkacak adayları beklemeye devam ediyor.

İttifak Bitti Ama Aynı Yol İzleniyor

Millet İttifakı çatısı altında bulunan İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin  tamamen yolları ayırmasına karşın seçim çalışmaları hususunda partilerin aynı yolu izlediği gözlerden kaçmıyor.

İYİ Parti Sivas Teşkilatı’nda aday adaylığı sürecinin başlamasına karşın aday adaylığı başvurusu yapan partililerin sessizliğide seçmenlerinin dikkatini çeken konular arasında yerini koruyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday adayları sahada çalışmalarına devam ederken muhalefet partisi aday adaylarının seçmenler tarafından bilinmemesi de tepki topluyor.

Aralık Ayı Toplantıları Başladı Aralık Ayı Toplantıları Başladı

Aynı Hatalar Mı Yapılıyor?

14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimleri’nde sahalarda oldukça az yer alan muhalefet partilerinde henüz sürecin başlamaması ve aday adaylarının vatandaşlar tarafından bilinmemesi yerel seçimlerde de aynı hataların yapıldığı düşüncesini akıllara getiriyor.

İktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi’ndeki programlı çalışmalara karşın muhalefet partilerinin sessizliği seçmenler tarafından merak ediliyor.