Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Fatih Deveci öncülüğünde Sivas’ta bulunan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dernek binasında misafir ediliyor. Bina içerisinde bulunan Şehitler Müzesi’nde, şehitlere ait özel eşyaları ziyaret eden öğrencilere, şehit aileleri ve gaziler eşlik ediyor.

Dernek binasında yer alan müzede sergilenen şehitlere ait eşyaların hikayeleri öğrencilere anlatılıyor. Sivaslı gençlere şanlı şehitlerin vatan uğruna döktüğü kan ve vatan aşkı anlatılırken öğrenciler Sivaslı gazilerle de tanışma fırsatı buluyor.

Açıklama Sivaslıları Korkuttu Açıklama Sivaslıları Korkuttu

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Fatih Deveci; “Bizler yıllardır çocuklara, öğrencilere ve gençlere vatan, millet aşkını ve bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’nce bu anlamda genç nesillere şehitliğin ve gaziliğin onurunu ve önemini anlamalarına katkı sağlamak maksadıyla 'Şehitlik ve Gazilik Onuru' konulu konferanslar düzenliyoruz. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız ile birlikte geleceğimizin temsili nesillerimize şehitlik, gazilik, vatan, bayrak sevdası ve şehitlerimizin kanıyla sulanmış vatan topraklarımızın önemini vurgulamak için düzenli aralıklarla öğrenci ve öğretmenlerimizi derneğimizde misafir etmeye ayrıca okullarımıza ziyaretler gerçekleştirerek konferanslar yapmaya devam ediyoruz. Bu sosyal sorumluluk projesine merkez ya da köy okullarımız fark etmeksizin ulaşabildiğimiz bütün okullarımızda icra etmeye devam edeceğiz. Buradaki misyonumuz; çocuklarımız, gençlerimiz değerlerini ne kadar iyi öğrenirlerse o kadar sahip çıkacaklardır. Amacımız yarına daha sağlam adımlarla ilerlemek ve üzerinde yaşadığımız vatan topraklarının hangi şartlarla kazanıldığını, okulda verilen eğitimin yanında pekiştirmek. Güçlü bir ülke, güçlü insanlar demektir. Güçlü bir nesil yetiştirmek adına bizlere destek olan ve emeklerini esirgemeyen şehit yakınlarımıza ve gazilerimize çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Başkan Fatih Deveci öncülüğünde gençlere yönelik yapılan çalışmalar velilerden de tam not alıyor.