AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu” AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sultanşehir Sivas'a gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında kendisine mektup yazan iki ilkokul öğrencisine mektup yazarak cevap verdi ve hediye olarak okul çantaları gönderdi.
Hayırsever Lütfi Abay İlkokulu 1/A sınıfı öğrencisi Yusuf Tekeş ve Kızılırmak İlkokulu 1/E sınıfı öğrencisi Eren Ünsal, okuma-yazma öğrendikten sonra Bakan Tekin'e mektup yazarak ona duygularını dile getirmişlerdi. Bakan Tekin de bu güzel mektuba mektupla cevap vererek öğrencilere ilham verici mesajlar iletti.
Bakan Tekin'in mektubunu öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Necati Yener ulaştırdı. Mektupta Bakan Tekin, öğrencilerin mektuplarını okumaktan ve duygularını paylaşmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca eğitime ve öğrencilere verdiği önemi vurgulayarak her zaman yanlarında olduğunu belirtti.
Bakan Tekin'in hediye olarak gönderdiği okul çantaları da öğrencilere takdim edildi. 1/A sınıfı öğrencisi Yusuf Tekeş ve 1/E sınıfı öğrencisi Eren Ünsal, Bakanın yazdığı mektubu okuyarak arkadaşları ile paylaştı ve bu güzel jestten dolayı çok mutlu oldular.