Sivas'ta Siyasi Danışmanın Devam Eden Görevi Tartışma Yarattı: Etik Mi, Değil Mi? Sivas'ta Siyasi Danışmanın Devam Eden Görevi Tartışma Yarattı: Etik Mi, Değil Mi?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) heyeti ve Ahmed Cavad ailesinin temsilcileri olan Nicat Emiroğlu Güliyev, Anar Ahundzade, Mehin Banu Guliyeva ve Yılmaz Ahundzade tarafından ziyaret edildi.

Ziyaret sırasında, Türksoy Genel Sekreteri Sultan Rayev, Azerbaycan'ın milli marşı ve "Çırpınırdın Karadeniz" şarkısının söz yazarı Ahmed Cavad'ın Türk dünyasının önemli bir figürü olduğunu vurguladı. Rayev, Cavad'ın eserlerinin Türk dünyasının edebiyat ve düşünce tarihinde altın harflerle yazıldığını belirterek, onun cesaret dolu duruşunu ve entelektüel katkılarını övdü.

Rayev ayrıca, Ahmed Cavad ailesinin talebini dikkate alarak Devlet Bahçeli'ye Türk dünyasına yaptığı hizmetler ve Türk Millî Ülküsü'ne katkılarından dolayı "Ahmed Cavad Onur Madalyası"nı takdim ettiğini söyledi. Ayrıca, Ankara'daki TÜRKSOY merkezi için arsanın tahsis edilmesi ve binanın inşa edilmesinde Bahçeli'nin öncülüğünün ve desteğinin önemine vurgu yaptı.

Rayev, Bahçeli'ye TÜRKSOY ailesi adına teşekkürlerini iletti.