Karaman’da Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” sloganıyla 5 bin çam fidanı toprakla buluşturuldu.

Yaralı halde bulunan pelikan koruma altına alındı Yaralı halde bulunan pelikan koruma altına alındı

Hakkı Teke Ormanı Atış Poligonu mevkiinde gerçekleşen fidan dikimine vatandaşlar ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kasım’ın 11’inde milli ağaçlandırma adına “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” sloganıyla, toplam il içerisinde Anadolu topraklarıyla buluşturacakları 300 bin ağacın bugün itibariyle 5 bin adetini toprakla buluşturduklarını ifade etti. Vali Sarıibrahim, “Cumhuriyetimizin ikinci asrında gerçekten Anadolu topraklarında daha müreffeh daha huzurlu daha mutlu bir ülke için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’nin Yüzyılında daha ağaçlarla daha ormanla ve daha yeşil bir ülkede çalışmak ve buluşmak dileğiyle” dedi.

Fidan dikim programına, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in yanı sıra Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Alkan, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.