Milli mücadelemizin mimarı, türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dün tüm Türkiye’de vefatının 85. Yılında bir kez daha anıldı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başlayıp, anaokulundaki öğrencilerimize kadar her kademe tarafından yapılan programlarla bir kez daha anılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum.
Sivas’ta dün sabah 9’u 5 geçe başlayan programla start alan ve gün boyu yapılan birçok programla anılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm ulus olarak unutmadığımızı ve unutmayacağımızı bir kez daha ortaya koyduk.
Devletin her kademesinin iştiraki ile en üstten en alttaki bireye kadar Atatürk sevgisinin Türklerde sonsuza kadar devam edeceği bir kez daha tescillendi. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ulu Önderimiz Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle yapılan programlara katılan herkese şükranlarımı sunuyorum.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerdeki Atatürk sevgisinin de çığ gibi büyüdüğünü görmek beni Türk evladı olarak mutlu ediyor. Okullarda dün gerçekleştirilen anma programlarında öğrencilerin okumuş oldukları şiirdeki duygusallıkları, okunan şiirleri dinleyen öğrencilerdeki maneviyat beni gerçekten çok etkiledi. İlkokul, ortaokul ve liselerdeki programlarda öğrencilerin göstermiş oldukları ilgi, coşku ve duygusal anları beni geleceğe daha güzel bakmaya yönlendirdi. Bu bağlamda Sivas’ta yapılan Atatürk’ü anma programlarına önderlik eden Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek başta olmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve tüm katılımcılara şükranlarımı sunuyorum.