Anadolu Üniversitesi, 2023-2024 Akademik Yılı mezuniyet törenleriyle adeta renk cümbüşüne dönüştü. Bugün gerçekleştirilen ikinci oturumda Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Bilimleri Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi öğrencileri keplerini havaya attı.

Karaman'da Öğrenciler Açık Havada Eğlenerek Öğreniyor Karaman'da Öğrenciler Açık Havada Eğlenerek Öğreniyor

Heyecan ve mutluluğun zirvede olduğu törenlerde aileler de çocuklarıyla bu özel günü paylaştı. Mezunlar, eğitimlerini tamamlamanın gururunu yaşarken bir yandan da arkadaşlarından ayrılmanın hüznünü yaşadı. Keplerin gökyüzüne fırlatılmasıyla tören coşkulu bir şekilde sona erdi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, bu yılki mezuniyet töreninin özel bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Tazelenme Üniversitesi'nin de ilk mezunlarını vereceğini belirten Erdal, "7'den 77'ye bir mezuniyet töreni göreceğiz. Hem açıköğretim fakültesi öğrencilerimiz hem de Tazelenme Üniversitesi mezunlarımızı uğurlamış olacağız" dedi.

Mezuniyet heyecanı yaşayan öğrenciler de duygularını paylaştı. Melisa Ceritli, "Basın ve Yayın Bölümü'nden mezunum, çok heyecanlı ve duyguluyum. Rektörümüze çok teşekkür ediyor, arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Dilerim ileride herkes bugünleri görür" dedi. Hilal Dincer ise "Bu okulda okumak benim için inanılmaz keyifliydi. Hayatıma çok yeni şeyler kattı çok mutluyuz" diye konuştu. Rabia Kıray da "Çok mutluyum. Yeni bir hayat beni bekliyor o yüzden beyaz giyindim. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Bence herkes üniversite okumalı" şeklinde duygularını ifade etti.

Kaynak: iha