Kayseri'de Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adayların yakınları, sınav öncesi maneviyat bulmak için Seyyid Burhaneddin Hazretleri'nin Türbesi'ni ziyaret etti.

Sınav Heyecanı Türbede Yaşandı

Yarın ve pazar günü Türkiye'nin birçok yerinde gerçekleştirilecek YKS'ye Kayseri'den 56 bin 480 aday katılacak. Bu heyecanlı sınav öncesi, adayların yakınları manevi destek almak için Seyyid Burhaneddin Türbesi'ne akın etti. Türbede Yasin-i Şerif okuyan ve dua eden vatandaşlar, adayların sınavda başarılar elde etmesini dilediler.

Dualar Dilekler Eşlik Etti

Çocuğunun sınava gireceği için dua etmeye türbeye gelen Hatice Özdemir, "Maneviyatı yaşamak için buraya geldik. Kızımın da yanında olmak istedim. Duamızı ettik, hayırlısını diledik. Bütün gençlerimiz için de hayırlısı olsun" dedi.

Kapadokya'da Ziyaretçi Akını: Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı! Kapadokya'da Ziyaretçi Akını: Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı!

Torununun sınav stresi yaşamaması için türbeye geldiklerini söyleyen Nursen Yıldırım ise şunları ifade etti: "Torunumun üniversite sınavına hazırlık süreci bayağı yorucu oldu. Kendisi için de bizim için de stresli oldu. Şimdi manevi olarak rahatlaması ve sınava kendine daha çok güvenerek girmesi için Seyyid Burhaneddin Hazretleri'ne geldik. Duamızı yaptık. Allah hem benim torunuma hem de bütün sınava girenlerin hakkında hayırlısını versin."

Mümine Öğredik de torununun sınavı için dua etmek üzere türbeye geldiğini belirterek şunları söyledi: "Türbeye dua etmeye geldim. Torunum yarın üniversite sınavına girecek. Ona dua etmek için geldim. İnşallah bütün adayların hepsine de dua ediyorum. Sınavlarının güzel geçmesini diliyorum."

Kaynak: iha