TEMA Vakfı’nda Görev Teslimi TEMA Vakfı’nda Görev Teslimi

18 Ekim 2023 tarihinde başlattığımız ve 25 Ekim 2023 tarihinde sonlandırdığımız anketimizde belediye başkan adayı olarak listemizde İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, Hilmi Bilgin, Turan Topgül, Selami Uzun, Semra Temurbaş Mavibulut, Hakan Akkaş, Burhanettin Kuru, Bayram Darıcı, Sami Aydın ve Ali Akyıldız yer aldı.bgxfhfghfghfgh

Vekil Topgül Yüzde 34,51 Oy Aldı

İnternet sitemizde gerçekleştirdiğimiz 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sivas’ta belediye başkanı olarak kimi görmek isterseniz anketinde kullanılan oyların yüzde 34,51’ini Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül aldı. Belediye Başkan Vekili Turan Topgül’ü yüzde 30,37’lik oy oranı ile 2023 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Aday Adayı Bayram Darıcı takip etti. Anketimizde Sivas Belediyesi eski Başkanı Sami Aydın yüzde 8,69 mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yüzde 8,15 oy aldı ve İsmet Yılmaz ise yüzde 4,34 oy oranı ile anketimizi tamamladı.

Turan Topgül Kimdir?

2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sivas teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevinin ardından, il genel meclisi üyeliği görevleri de yapan Turan Topgül 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in A takım kadrosunda yer aldı. Belediye meclis üyeliği ile birlikte 2019 yılından bugüne kadar belediye başkan vekilliği görevi yapan Turan Topgül, belediye başkan vekilliğini Sivas’ta çok başarılı şekilde devam ettiriyor.

Topgül Aday Adayı Olacak Mı?   

Belediye Başkan Vekili Turan Topgül’ün 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi2nden belediye başkanı aday adayı olup olmayacağı merak ediliyor. Belediye başkan vekili temsil görevinin 5 yıllık süreçte muhteşem şekilde gerçekleştiren Turan Topgül, Sivas’ta yaptığı çalışmalarla beğeni topluyor. Yaptığımız ankette yüzde 34 oy oranı ile birinci sırada yer alan Turan Topgül’ün Sivaslılar yaklaşan belediye seçimleri öncesinde Sivas belediye başkanlığı için aday adayı olmasını bekliyor.