Sivas merkezde hizmet veren 2 devlet hastanesinde görev yapan doktorların mesai saatlerinin 16:00’da sona ermesi tahlil gösterecek olan hastaları mağdur ediyor. Özellikle Sivas Numune Hastanesi’nde kan alma biriminde uzun sıralarda bekleyen vatandaşların kan tahlil sonuçları 3-4 saat sonra çıkıyor. Hastalar, öğleden sonra kan tahlili verdiyse doktor muayenesi için ertesi günü beklemek zorunda kalıyor.

Kan tahlili bekleme süresinin yanı sıra Numune Hastanesi yolunda devam eden Köprülü Kavşak Projesi’de yolun tamamen tıkanmasına neden oluyor. Hastaneye zamanında ulaşamayan vatandaşlar, randevularını iptal ettiriyor.

Geri Dönüş Tam Bir Eziyet

Devam eden Köprülü Kavşak Projesi nedeniyle bölgede trafiğin sıkışması otobüs şoförleri başta olmak üzere vatandaşları mağdur ediyor.

Bakan Yerlikaya'dan Müjde: "3 Milyar Lirayı Aşkın Kaynak Aktarıldı!" Bakan Yerlikaya'dan Müjde: "3 Milyar Lirayı Aşkın Kaynak Aktarıldı!"

Mağdur olan vatandaşlar; “Kış aylarının gelmesiyle beraber ulaşım oldukça zorlaştı. Doktorların mesaisi 16:00’da bitiyor, bizler hastane işimizi halletmek için 3-4 günü gözden çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bu konuda bariz bir mağduriyetimiz var. Yetkililerimizin hastane konusunda bir adım atmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.