Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Sivas Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Ulaş Karasu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karasu, mesajında 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adım olduğunu vurguladı.

19 Mayıs’ın 105. Yıldönümü Coşkuyla Kutlanıyor

Ulaş Karasu, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun ilk adımını oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 105’inci yıldönümünü büyük gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Ulu Önderimiz’in Samsun’a çıkarak başlattığı bu yolda, milletimiz 105 yıldır azimle, kararlılıkla ve inançla ilerlemiştir, sonsuza kadar ilerlemeye devam edecektir."

Gençlere Verilen Değer ve Güven

Karasu, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük fedakarlıklarla kurulduğunu ve gençlere emanet edildiğini belirtti: "Büyük sıkıntılar ve zorlu mücadele şartları altında, büyük bedeller ödenerek, üstün fedakarlıklarla kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından da son derece önemlidir."

Gençlerin Görev ve Sorumlulukları

Karasu, gençlere büyük görevler düştüğünü ifade etti: "Bağımsızlık ve özgürlük ideallerimizi canlandırdığımız, ulusal birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, geleceğe olan inancımızı artırdığımız bugünde, Önderimiz Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği ışığımız, umudumuz, geleceğimiz gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Gençlerimiz Nutuk ve Gençliğe Hitabe’de kendisine verilen bu görevlerin ve sorumlulukların farkındadır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük meşalesini daima yükseklerde taşıyacak olan gençler; fikri hür, vicdanı hür bir nesil olarak aklın ve bilimin rehberliğinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizin daha çok kalkınması ve demokratikleşmesi için daima daha çok çalışacak ve ülkemizi ileri seviyelere taşıyacaktır. Bizler de gençlerimizin önündeki tüm engelleri kaldırmak, onlara daha iyi yarınlar sunmak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz."

Sivas'ta Bıçak Bileme Ustalarında Yoğunluk Sivas'ta Bıçak Bileme Ustalarında Yoğunluk

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Kahramanlarına Saygı

Ulaş Karasu, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı: "Bu duygu ve düşüncelerle bağımsız ve özgür yaşama kararlılığımızın ölümsüz bir göstergesi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı gururla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımıza en içten selam ve saygılarımı sunuyorum."

Editör: Memleket Sivas Gazetesi