AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Toy, mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin önemine vurgu yaptı.

105 Yıl Önce Yakılan İstiklal Meşalesi

Rukiye Genç Toy, mesajında, "105 sene önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta yaktığı istiklal meşalesi ile başlayan ve 4 yıl sonra Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlanan Milli Mücadele dönemi ile milletimiz, ülkemizin istiklal ve istikbaline, milli iradeye, her alandaki hakkına ve hukukuna sahip çıkma azmini tüm dünyaya göstermiştir," ifadelerine yer verdi.

Gençlere Verilen Değer

Toy, 19 Mayıs’ın gençlere hediye edilmiş olmasının ayrı bir anlam ve değeri olduğunu belirterek, "Çünkü atalarımızdan miras olarak devraldığımız değerlere sahip çıkarak, ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve beraberliğine, geleceğimize yönelik tehditlere karşı en büyük güvencemiz gençlerimizdir," dedi.

Gençlerin Küresel Mücadeledeki Rolü

Toy, mesajında ayrıca, "Bugün, dünyanın her yerinde, özellikle de İsrail’de, ABD ve Batı ülkelerinde; Filistin’de yaşanan zulüm ve katliamlara karşı hükümetlerin baskı ve zorlamalarına rağmen sergiledikleri duruş, verdikleri mücadele ve ortaya koydukları irade ile gençlerin neden geleceğimizin ve değerlerimizin teminatı olduğunu bir kez daha anlıyoruz," ifadelerini kullandı.

BAYRAM BİTTİ, İDARİ İZİN DEVAM EDİYOR BAYRAM BİTTİ, İDARİ İZİN DEVAM EDİYOR

Gençlere Sevgi ve Saygı

Toy, mesajını şu sözlerle sonlandırdı: "Bu vesileyle ülkemizde ve dünya üzerinde insanlık için, barış için, daha iyi ve müreffeh bir gelecek için çalışan, üreten ve mücadele eden tüm gençlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını tazimle yâd ediyorum."

Editör: Memleket Sivas Gazetesi