Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi

Trabzon'un Sürmene ilçesinde bir hafta önce yaşanan ve üniversite öğrencilerinin dolmuşçular tarafından darbedildiği olayda güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde öğrencilere yapılan saldırının boyutu net bir şekilde görülüyor.

Olay 2 Mayıs günü gerçekleşti. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencileri, dolmuşlarda yer bulamamaları nedeniyle üniversiteye gitmek için servis kiralamıştı. Servis, yoluna devam ederken dolmuş sürücüleri tarafından önü kesildi. Dolmuşçular, servis şoförü ve öğrencilere hakaretler yağdırarak saldırdı. Kavgada servis aracında bulunan öğrenciler panik dolu bağırışlar attı.

Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınmış, 2 dolmuş sürücüsü tutuklanmıştı.

Görüntülerde neler görülüyor?

  • Dolmuşun öğrenci servisinin önünü kestiği ve bir süre sonra servisten inen öğrencilerle dolmuşçuların kavgası görülüyor.
  • Kavgada servis şoförü ve öğrenciler darp ediliyor.
  • Servis aracında bulunan öğrenciler panik dolu bağırışlar atıyor.

KTÜ'den açıklama:

KTÜ yönetimi olayla ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin güvenliği ve refahı için en üst düzeyde hassasiyet gösterdiklerini ve gerekli adımları attıklarını belirtti. Yönetim ayrıca, bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacaklarını ve Trabzon'da öğrencilere güvenli bir ortam sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

(iha)