Eskişehir'de faaliyet gösteren telefoncular, talepteki düşüş ve zincir mağazaların indirimlerine karşı hamle yaptı. Birçok modelde 4 bin liraya kadar etiket fiyatlarında indirim yapıldı.

Yaz Sezonu Durgun Geçiyor

Telefoncu esnafı, geçen yılın aynı dönemine göre satışlarda önemli bir düşüş yaşadıklarını ifade ediyor. Durgunluğun ve zincir mağazalardaki indirimlerin etkisiyle fiyatlarda da indirime gidilmesi kaçınılmaz hale gelmiş durumda.

İkinci El ve Sıfır Fiyatlar Aynı Yönde Değişiyor

İndirimlerden sadece ikinci el telefonlar değil, sıfır telefonlar da etkileniyor. Esnaf, sıfır fiyatlardaki düşüşün, ikinci el fiyatların da gerilemesine yol açtığını belirtiyor.

Seyit Ardıç'tan 15 Temmuz Mesajı: "Milli İrade Üstündedir" Seyit Ardıç'tan 15 Temmuz Mesajı: "Milli İrade Üstündedir"

Fiyat Düşüşleri 500 Lira ile 4 Bin Lira Arasında Değişiyor

Telefoncu esnafı Yiğit Aytekin, fiyatlardaki genel düşüşün 500 lira ile 4 bin lira arasında değiştiğini söylüyor. Özellikle yüksek modellerde ortalama 2 bin lira civarında fiyat düşüşleri yaşanıyor.

Düşüşün Sebebi Zincir Mağazalar ve Genel Durgunluk

Aytekin, fiyat düşüşlerinin zincir mağazalardaki indirimlerden kaynaklandığını ve genel olarak her sektörde bir durgunluk yaşandığını belirtiyor. Esnaf, geçen yıla göre işlerin yarı yarıya düştüğünü ifade ediyor.

Fiyatların Daha Fazla Düşmesi Zor Görünüyor

Aytekin, fiyatların şimdilik daha fazla düşmesinin zor olduğunu, bunun için üreticilerin fiyatlarını düşürmesi gerektiğini söylüyor.

Esnaf Sezonun İlerleyen Günleri İçin Umutlu

Tüm olumsuzluklara rağmen esnaf, sezonun ilerleyen günleri için umutlu olduğunu ve işlerin tekrar canlanacağına inandığını ifade ediyor.

Kaynak: iha