Sivas Gençlikspor Erkek Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda Altıncı! Sivas Gençlikspor Erkek Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda Altıncı!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kurduğu Sporcu Fabrikası, alt yaş kategorilerinde futbolda adeta şampiyonluk ambargosu koydu. Talasgücü Belediyespor formasıyla mücadele eden genç yetenekler, U-14, U-15, U-16 ve U-18'den sonra U-17'de de şampiyonluk kürsüsüne çıkarak Kayseri'yi gruplarda temsil etme hakkı kazandı.

Şampiyon takımlara kupaları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Vali Gökmen Çiçek ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde düzenlenen törende kupalarını alan takımları Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan tebrik etti.

Başarıdan dolayı gurur duyan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, "5 yıl önce Sporcu Fabrikası adını vererek bir yapılanmaya gittik ve gençlerimizin 6 branşta spor yapmalarına imkan sağladık. Geldiğimiz noktada başarılar birbirini takip etmeye başladı. Futbolda A Takımımız tarihinde ilk kez 3. Ligde mücadele etti ve sezonu başarıyla tamamladı. Bunun yanı sıra Kayseri'de düzenlenen U-14, U-15, U-16, U17 ve U-18 yaş kategorilerinde takımlarımız şampiyon oldu. Bunlardan U-14 Türkiye Şampiyonluğuna uzanarak büyük bir başarıya imza attı. Diğer takımlarımızda gittikleri gruplarda Kayseri'ye başarıyla temsil ettiler. Hepsinin gözlerinden ve gönüllerinden öpüyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Editör: İhlas Haber Ajansı