Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Büyük Şehir Sanat Galerisi, açıldığı ilk haftadan itibaren sanatseverlerden büyük ilgi görüyor. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir kentte sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın bu yeni projesi, Kayseri'nin kültürel ve sanatsal hayatına önemli bir katkı sağlıyor.

Kurban Bayramı'nda Zenginlerin Sofrası Şen, Dar Gelirlilerin Sofrası Boş! Peker'den Çarpıcı Açıklamalar Kurban Bayramı'nda Zenginlerin Sofrası Şen, Dar Gelirlilerin Sofrası Boş! Peker'den Çarpıcı Açıklamalar

Hafta sonu yoğun ilgi gören galeride, Türk İslam Sanatları Derneği Başkanı Dr. Ahmet Zeki Yavaş, Prof. Dr. Fatma Sevin Düz ve 8 kişilik akademik bir sanatçı kadronun eserlerinin yer aldığı Klasik Türk Sanatları Sergisi ve seminer programı düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde yer alan galeri, konumuyla da dikkat çekiyor. Şehrin ve İç Anadolu'nun yeni gözdesi olan bu parkta, güvenli bir şekilde sanatsal faaliyetlere katılma imkanı sunan galeri, 150 eser alma kapasitesine sahip.

1000 metrekare büyüklüğündeki galerinin 750 metrekaresi sergi alanı olarak düzenlenmiş durumda. Galerinin sağ ve solunda bulunan 500 metrekarelik açık alan ise sergi, açılış ve kültürel faaliyetler için kullanılabiliyor.

Büyük Şehir Sanat Galerisi, soyut ve somut tüm sanat dallarını kucaklamak ve sanatseverlere hizmet vermek istiyor. Bu kapsamda, hüsnühat, tezhip, ebru, çini, resim, heykel, seramik, fotoğraf gibi alanlarda yerli ve yabancı sanatçılarla iş birliği yapmayı planlıyor.

Galeride zaman zaman genel workshop etkinlikleri, çift terapisi, ebeveyn çocuk terapisi, çocukla sanatsal terapi gibi atölye çalışmaları da düzenlenmesi planlanıyor.

Klasik Türk Sanatları Sergisi, 2 Haziran'a kadar sanatseverleri bekliyor. 114 eserin yer aldığı sergide, hüsnühat, ebru, çini, sedef kakma, tezhip, kat'ı ve ciltleme sanatlarının yanı sıra klasik üç boyutlu çalışmalar da yer alıyor.

Editör: İhlas Haber Ajansı