MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye Türk Dünyasının Onurunu Taşıyan Madalya Takdim Edildi MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye Türk Dünyasının Onurunu Taşıyan Madalya Takdim Edildi

31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti’den Sivas Belediye Başkanı adayı olarak yer alan Merve Yıldız Yaray, yapmış olduğu çalışmalarla beğeni topladı.

31 Mart yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanlığı için 11 aday yarış içerisinde yer aldı. İyi Parti Sivas Belediye Başkanlığı yarışında kadın aday Avukat Merve Yıldız Yaray ile yola çıktı. Seçim sürecinde yapmış olduğu çalışmalar ile gündeme gelen Yaray, siyasette Sivas’ın güçlü kadın profillerinden biri oldu.

Sivil toplum kuruluş ziyaretleriyle seçim yarışına farklı bir heyecan katan Yaray, saha çalışmalarını da teşkilat mensuplarıyla ortak programlara iştirak etti.

Sıcak kanlılığı, olaylara bakış açısı, hedefleri ve gelecek planları ile beğeni toplayan Yaray’ın, Sivas ve Türk siyasetinde uzun yıllar yer alacağı tahmin ediliyor. Kadın belediye başkan adayının özellikle seçim çalışmalarında kadınlarla kurmuş olduğu köprülerde dikkat çekti.