AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün 2024 Yılı Yatırım Programı'na dahil ettiği 33 yeni proje ile Sivas'a 4,340 milyar TL yatırım yapılacağını duyurdu.

EskişehirEmek Mahallesi'nde Kazalar Durdurulsun: Vatandaşlar Yetkililerden Önlem Talep Ediyor EskişehirEmek Mahallesi'nde Kazalar Durdurulsun: Vatandaşlar Yetkililerden Önlem Talep Ediyor

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Sivas'a yapılacak olan yeni yatırımların ilin gelişimi ve kalkınması için önemli bir adım olduğunu belirtti. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2024 Yılı Yatırım Programı'na dahil edilen 33 adet yeni proje ile Sivas'a toplamda 4,340 milyar TL yatırım yapılacağını duyurdu.

Aksu, söz konusu yatırımların sulama, içme suyu, taşkın koruma ve baraj gibi alanlarda gerçekleştirileceğini ifade etti. Bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte ilin tarımsal üretim kapasitesinin artacağını ve çiftçilerin daha verimli bir şekilde ürün elde edeceğini belirtti. Böylece, tarımsal gelirlerin artması ve buna bağlı olarak ekonomik refahın yükselmesi hedefleniyor.

Aksu, yatırımların hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanı ve Tarım ve Orman Bakanı olmak üzere ilgili tüm yetkililere teşekkürlerini iletti. Ayrıca, bu projelerin Sivas'a ve Sivaslılara en iyisini sunmak için bir adım olduğunu ve bu yönde çalışmaların devam edeceğini ifade etti. Bu yatırımların, Sivas'ın kalkınması ve ilin vatandaşlarına daha iyi bir yaşam standardı sağlaması için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.