31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için geri sayım devam ediyor. Partilerin genel merkezlerinde gerçekleştirilen görüşmelerde ittifak ortaklarının toplantıları hız kazandı. Cumhur İttifakı’nda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) seçime ortak adayla girilecek iller arasında Sivas’ın olup olmayacağı merak ediliyor. İki partinin genel başkan yardımcıları bazında sürdürülen görüşmelerde yetkililerin il seçim bölgelerini masaya yatırdıkları ifade ediliyor. Büyük şehirlerde ortak adaylarla seçime girmelerine kesin gözüyle bakılan AKP ve MHP yetkililerin Sivas’ın için alacakları kararları Sivaslılar merak ediyor.

Aziz Vlas'ın Mezarı, Sivas'ı Turistik Haritada Öne Çıkarıyor Aziz Vlas'ın Mezarı, Sivas'ı Turistik Haritada Öne Çıkarıyor

Aday Adaylık Süreci Çalışmaları Sürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi Sivas teşkilatlarında aday adaylık süreçleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. AKP Sivas Teşkilatlarında önümüzdeki hafta hareketliliğin artması beklenirken, MHP teşkilatlarından özellikle ilçelerde hareketli saatlerin yaşanması bekleniyor.