Belediye Başkan Vekili Turan Topgül’ün 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Sivas Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklaması ile birlikte belediye başkan vekilliği görevinden de ayrıldı. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Turan Topgül’den boşanan belediye başkan vekilliği görevine Belediye Meclis Üyelerinden Celal Şerbet’i getirdiği ifade ediliyor.

Belediye başkanı Hilmi Bilgin’in ilerleyen günlerde seçimlere kadar Sivas Belediye Başkan Vekilliği görevini kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Sivas Belediye Başkan Vekilliği görevine getirilen Sivas Belediye Meclis Üyesi Celal Şerbet birçok sivil toplum kuruluşunda önemli çalışmalara imzalar attı.

2019 mahalli idari seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden belediye meclis üyesi seçilen Celal Şerbet, belediye meclisinde çeşitli komisyonlarda görevler yapıyor.

Ak Parti’de Polat ve Sakarya 1. Sıraya Yazılacak Mı? Ak Parti’de Polat ve Sakarya 1. Sıraya Yazılacak Mı?

Sivas Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Turan Topgül’den belediye başkanlık vekilliği görevini çok üst düzeyde alan yeni başkan vekilinin yapacağı çalışmaları kamuoyu titizlik içerisinde takip edecek.

Belediye Meclis Üyeliğine Başvurular Devam Ediyor

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Mart 2024 Mahalli ve İdari Seçimler için il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri ile ilgili süreç devam ediyor. 9 Kasım’da başlayan ve 3 Aralık’ta sona erecek olan il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri aday adayı süreçleri 3 Aralık 2023 Pazar günü sona erecek.

Sivas İl Genel Meclisi ve Sivas Belediyesi Meclis üyelikleri ile ilgili asıl listeleri parti genel merkezi, milletvekilleri, il teşkilatı ve belediye başkan adayı tarafından belirlenecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Türkiye yerel seçimleri öncesi il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri için aday adayı başvurusu yapanların parti yetkilileri tarafından çeşitli mülakatlara tutulmaları bekleniyor.

2024 Mahalli İdare Seçimleri öncesinde Sivas İl Genel Meclisi’nde 43 üye, Sivas Belediye Meclisi’nde 37 üye görev yapmaya devam ediyor.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisi’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 29, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 7, Büyük Birlik Partisi’nin 3, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3, birde bağımsız aday yer alıyor.

Belediye Meclisi’nde ise AKP’nin 26, BBP’nin 10 ve 1’de bağımsız aday mecliste yer alıyor.