Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde Sivas merkez dahil olmak üzere ilçelerde ‘Sıfır Atık’ projesine yönelik çalışmalara hız kazandırıldı.

Son yıllarda iklimsel değişikliklerin baş göstermesiyle birlikçe Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 81 ilde uygulanan ‘Sıfır Atık’ projesine start verdi. Sivas Belediyesi, özellikle Sivas’ın son yıllarda en büyük problemi haline gelen su sorunun önüne geçmek adına projeye farklı bir vizyon katarak projeyi Sivas’ın tüm mahallelilerine yaymaya başladı.

Liste Bugün Açıklanıyor Dedikodular Bitiyor Liste Bugün Açıklanıyor Dedikodular Bitiyor

Sivas’ta bulunan tüm mahallelere yerleştirilen ‘Geri Dönüşüm’ kutularıyla vatandaşların evlerinde ki atıklarını ayrıştırmasını ve geri dönüştürmesini sağlayan Sivas Belediyesi, vatandaşlardan da tam not alıyor.

Belirli zamanlarda başlatılan kampanyalarla vatandaşları ‘Sıfır Atık’ projesine dahil eden Sivas Belediyesi, son olarak yeni ‘Geri Dönüşüm’ kutularını da Sivas’a kazandırdı.

Temiz çevre ve sağlıklı nesiller için "Sıfır Atık" sloganıyla çalışmalarına devam eden Sivas Belediyesi, vatandaşların takdirini topluyor.