Sivas Belediye Meclisi’nde ilk toplantının 15 Nisan Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Meclisin ilk haftasını ise yoğun gündem maddeleri bekliyor.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Sivas Belediye Meclisi’nde büyük bir değişim yaşandı. Adalet ve Kalkınma Partisi meclisteki üstünlüğünü Büyük Birlik Partisi’ne kaptırdı. Yeni süreçte Sivas Belediye Meclisi’nde 23 Büyük Birlik Partili, 13 Ak Partili, 1’de MHP’li meclis üyesi görev yapacak.

Eskişehir'de Domates Bereketi: 250 Çiftçiye 370 Bin Domates Fidanı Dağıtıldı Eskişehir'de Domates Bereketi: 250 Çiftçiye 370 Bin Domates Fidanı Dağıtıldı

Sivas Belediye Meclisi

15 Nisan Pazartesi günü Belediye Başkanı Adem Uzun başkanlığında ilk toplantısını yapması beklenen belediye meclisinde, meclis birinci ve ikinci başkanvekilleri belirlenecek. Kapalı zarf usulü ile encümen üyelerinin belirleneceği meclis toplantısında, daha sonra sırasıyla komisyon üyeleri, katip üyelerde belli olacak. Belediye meclisinde birinci ve ikinci başkan vekilliklerine kimlerin getirileceğini ve kapalı zarf usulü ile yapılacak seçimlerin ardından encümen üyeliklerine kimlerin seçileceği kamuoyu merak ediyor.