Anadolu'da İlk Şirket Kayseri'de Kuruldu: 15 Kilo Altın Sermaye ile 4 Bin Yıl Önce İşletmeye Başlandı Anadolu'da İlk Şirket Kayseri'de Kuruldu: 15 Kilo Altın Sermaye ile 4 Bin Yıl Önce İşletmeye Başlandı

Akademisyen Doktor Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun’un şehirde faaliyet gösteren iki üniversiteye bakış açısının nasıl olacağı merak ediliyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi (BBP)’nden Belediye Başkanı Adayı olmak için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ndeki akademisyenlik görevinden ayrılarak belediye başkanlığı adaylığı çalışmalarına start veren Adem Uzun, belediye başkanlığı seçimlerini kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Adem Uzun.njpg

Akademisyen kimliğiyle Sivaslıların farklı bir gözle baktığı Başkan Adem Uzun’un Sivas’ta faaliyet gösteren Cumhuriyet Üniversitesi ve Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile kuracağı ilişkiler merak ediliyor. Şehrin iki bacasız fabrikası konumunda yer alan üniversitelere yönelik Sivas Belediyesi’nin Adem Uzun yönetiminde nasıl bir yol haritası ile hareket edeceğini başta akademisyenler olmak üzere tüm Sivaslılar merak içerisinde bekliyor.

Bugüne kadar Sivas Belediyesi ve Sivas Belediye Başkanları ile başarılı çalışmalara imzalar atan iki üniversitenin akademisyen kimliğine sahip Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun ile çok daha farklı projelerde yerler alması bekleniyor.