Sivas'ta Gizemli Mezar: Kimin Mezarı Olduğu Bilinmiyor Sivas'ta Gizemli Mezar: Kimin Mezarı Olduğu Bilinmiyor

Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, belediye ve yan harcamalardaki gereksiz harcama ve israfın önlemlerine yönelik çalışmalar kapsamında Özbelsan yöneticilerinin huzur haklarını yarıya indirdi.

Uzun, geçtiğimiz günlerde Özbelsan yönetimini belirledikten sonra yönetim kurulu üyelerinin haklarını koruyan huzur hakkının yüzde 50 oranında azaltılması talimatını verdi. Bu talimatla birlikte aylık 17 bin lira olan sosyal haklar 8 bin 500 liraya düşürüldü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan başkan Dr. Adem Uzun, “Göreve geldiğimizde belediyemiz ve yan kuruluşlarımızın mali yapılarını inceleyecek ve israfın önüne geçecek tedbirleri kısa sürede alacağımızı söylemiştik. Bunun ilk adımı olarak Özbelsan AŞ’de huzur haklarını yüzde 50 oranında azaltma talimatını verdim. Genel Müdürümüz Yunus Kantar ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin de destek verdiği talimatım sonrası 17 bin lira olan aylık huzur hakkı ödemelerini 8 bin 500 liraya çektik. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz başta olmak üzere yönetim kurulumuzun tüm üyelerine desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.