Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Belediye Başkan Aday Adayı Turan Topgül, basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim süreciyle ilgili istişarelerde bulundu. Belediye başkan aday adaylığı süreciyle ilgili gerek Sivas’ta gerekse Ankara’da yaptığı temaslarda iyi geri dönüşümler aldığını vurgulayan aday adayı Turan Topgül, partisinin kendisini Sivas’ta belediye başkan adayı göstermesi durumunda seçimleri en başarılı belediye başkanı olarak kazanacağını iddia etti.

“Kendimi Geliştirdim”

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Belediye Başkan Aday Adayı Turan Topgül, kendisine belediye başkan vekilliği görev süresince çok iyi şekilde geliştirdiğini dile getirdi. AK Parti’nin kuruluşunun ilk gününden bugüne kadar partinin Sivas teşkilatında birçok kademe de görev yaptığını, il genel ve belediye meclisi üyeliği, encümen üyeliği ve son olarak dört buçuk yıl yaptığı belediye başkan vekilliği görevini kendisinin gelişimine artılar kattığını söyledi.

Partisinin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği kararlara saygılı olduğunu belirten Topgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifi doğrultusunda belediye başkanlığı için aday olmaya hazır olduğunu söyledi.

Basın Mensupları Yoğun İlgi Gösterdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Belediye Başkan Aday Adayı Turan Topgül’ün düzenlemiş olduğu basın toplantısına basın mensupları ilgi gösterdi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen programda karşılıklı soru cevap şeklindeki bölümde basın mensuplarının sormuş oldukları sorulara Belediye Başkan Aday Adayı Turan Topgül, vermiş olduğu samimi cevaplarla beğeni topladı.

AK Parti’den 95 Başvuru AK Parti’den 95 Başvuru

Yapılan basın toplantısında yerel gazete ve internet temsilcileri ile birlikte ajanslarda iştirak etti.

Temayül Yoklaması 26 Kasım’da

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde belediye başkan aday adaylarına yönelik temayül yoklaması 26 Kasım 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sivas’ta genel merkez tarafından organize edilecek olan program Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak. Temayül yoklaması saat 17.00’de sona erecek. Elektronik ortamda gerçekleştirilecek olan temayül yoklamasında il teşkilatı, kadın kolları, gençlik kolları, merkez ilçe ve ilçe teşkilatlarından çok sayıda kişi temayül yoklamasında oy kullanacak.75c3321d-e7f4-4eb7-81a5-d6f351bc7909