Sincan Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı "Eko Çiftlik Sıfır Atık Eğitim Merkezi", sadece geri dönüşüm çalışmalarıyla değil, aynı zamanda öğrencilere sunduğu imkanlarla da öne çıkıyor. Binlerce öğrencinin ziyaret ettiği çiftlikte, geri dönüşüm uygulamaları ve çevre bilinci eğlenceli bir şekilde aktarılıyor.

Gerçekten Sıfır Atık Bir Eğitim Merkezi:

  • Atıkların geri kazandırılması amacıyla hayata geçirilen merkezde, çocuklar atık malzemelerin toplandığı ve kompost makinesinde geri dönüştürüldüğü alanları gezme imkanı buluyor.

  • Geri dönüşüm çalışmalarını başından sonuna kadar uygulamalı olarak görerek, bu konuda bilinçleniyorlar.

Eğlenerek Öğrenen Çocuklar:

77 yaşında Usta Öğreticilik Belgesi için Tekrar Okulda: Yalçın Yeltürk'ün Hikayesi 77 yaşında Usta Öğreticilik Belgesi için Tekrar Okulda: Yalçın Yeltürk'ün Hikayesi
  • Merkezde kuş yuvaları, kedi ve köpek evleri gibi geri dönüşüm malzemelerinden üretilmiş ürünler de sergileniyor.

  • Geri dönüşüm malzemelerinin kullanıldığı oyun parkında çocuklar keyifli vakit geçirebiliyor.

Çevre Dostu Yaşam Tarzı:

  • Aydınlatması güneş paneli ve rüzgar gülünden sağlanan, nostaljik görünümüyle ilgi çeken kıl çadırını da ziyaret eden çocuklar, hem ekonomik hem de çevre dostu yaşam tarzı hakkında bilgi ediniyor.

Sadece Geri Dönüşüm Değil Daha Fazlası:

  • Geri Dönüşüm Müzesi'nde geri dönüşümün tarihi ve önemi hakkında bilgi alan çocuklar, çeşitli balıkların yetiştirildiği göleti de inceleyerek doğayla iç içe bir deneyim yaşıyor.

Mutlu Çocuklar, Mutlu Aileler:

Eko Çiftlik Sıfır Atık Eğitim Merkezi'nden gülen yüzlerle ayrılan çocuklar, edindikleri bilgilerle ailelerini de bilinçlendirmeye katkıda bulunuyor.