Sivaslılar, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sivas Teşkilatı’nda yeni il başkanının kim olacağını merakla bekliyor. Son günlerde sosyal medya paylaşımlarında sıkça yer alan Semiha Ekinci ve Hakan Akkaş’ın bir arada görünmesi dikkat çekiyor.

AK Parti Sivas İl Başkanlığı İçin Gözler Abdullah Güler’de AK Parti Sivas İl Başkanlığı İçin Gözler Abdullah Güler’de

AK Parti’de, genel merkezin atacağı adımlarla ilgili gözler şimdi Sivas’a çevrildi. 21 yıl boyunca girdiği seçimlerde ilk kez ikinci parti olarak çıkan AK Parti’de, Sivas’ta kaybedilen iller arasında yer almasıyla birlikte, ‘Sivas İl Başkanı Kim Olacak?’ sorusu ön plana çıkıyor.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaşanan kayıpların ardından, Sivas’ta ‘İl Başkanı Kim Olacak?’ sorusu gündemi meşgul ederken, Hakan Akkaş da bu tartışmalara katıldı. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Semiha Ekinci ile birlikte çeşitli etkinliklerde görülen Hakan Akkaş, Ekinci’nin yaptığı ziyaretlere de katılım sağlıyor. Bu durum, siyasi arenada Semiha Ekinci’nin İl Başkanı adayı olarak Hakan Akkaş’ı desteklediği yönünde spekülasyonlara neden oldu.

AK Parti Sivas İl Başkanlığı için daha önce Turan Topgül ve Murat Toraman’ın adı geçerken, şimdi de Hakan Akkaş’ın adı sıkça konuşuluyor. Hakan Akkaş, 2019-2024 yılları arasında Sivas İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürüttü.