Pursaklar Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca 5 farklı mahallede, 5 farklı salonda düzenlenen ve ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Ramazan etkinlikleri, muhteşem gösterilerle sona erdi.

Yaklaşık bir ay boyunca iftardan sonra insanın eğlenmek için akın ettiği Ramazan etkinliklerinde Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, çeşitli gösteriler ve oyunlar ile Ramazan'ın manevi atmosferi yaşandı.

Sivas'ta Çiftçiler Tarafından Masumiyet Ve Saflığın Simgesi Olarak Adlandırılan Şakayık Çiçeğinin Hasadı Başladı Sivas'ta Çiftçiler Tarafından Masumiyet Ve Saflığın Simgesi Olarak Adlandırılan Şakayık Çiçeğinin Hasadı Başladı

7'den 70'e tüm ilçelerde yoğunlaşan yoğun ilgi gösteren etkinliklerde çocuklar, çocukların katılımı varken, büyükler de etkinliklere katılarak Ramazan manevi huzurunu ve tadını doyasıya yaşadı.

Ramazan ayının huzurunu ve bereketini tüm vatandaşlarla birlikte yaşadıklarını belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Hemşerilerimiz Pursaklar’da yapmış olduğumuz birbirinden farklı programlar ve etkinliklerde Ramazanı dolu dolu yaşadı. Hemşerilerimiz yönelik manevi değeri yüksek programları her gün düzenlerken çocuklarımızın doyasıya eğleneceği etkinlikler de düzenledik. Çünkü çocukların içinde olmadığı, çocuk cıvıltısının yankılanmadığı Ramazanlar eksiktir. Büyüğünden küçüğüne her bir hemşerimizi memnun edebildiysek ne mutlu bize’’ ifadelerini kullandı.