Kayseri'nin 2 büyük ilçesi, 13 koşu ve 1 antrenörü, 25 il koordinatörü ve 464 öğrenciyle faaliyet gösteren İl Milli Eğitim Müdürlüğü ERVA Spor Okulları, bayramlaşma takvimi bir araya geldi. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda Mehter Marşı eşliğinde coşkulu anlar yaşandı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse eğitmenleri ve katılanlar katıldı.

Eskişehir'de Sıcak Hava Ayakkabı Tercihlerini Değiştiriyor: Botlar Yerini Sandalet ve Spor Ayakkabılara Bırakıyor! Eskişehir'de Sıcak Hava Ayakkabı Tercihlerini Değiştiriyor: Botlar Yerini Sandalet ve Spor Ayakkabılara Bırakıyor!

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, ERVA Spor Okulları'nda eğitim gören şu ifadelerle seslendi: “Sizler bu ülkenin en önemli değerlerisiniz. Sizleri bu yaşlarda her türlü imkanlarla buluşturmak, sevdiğiniz, hoşunuza giden ilgi ve yeteneklerinizin olduğu imkanlarla buluşturmak, bizlerin görevi. Sizler geleceğe hazırlanırken, bizlerin öncelikli amacı iyi insan olmanız. Temel amaç iyi insan olmak. Ancak bununda içini doldurmamız lazım. Sizin her şeyden önce bu vatanın, bu milletin değerlerini bilen, hassasiyetlerini bilen, bizlerin milli ve manevi değerlerine sahip olan gençler olarak yetişmeniz, daha sonra kendi akranlarınızla, dünya gençleriyle spor, sanat, bilim, kültür ve her alanda yarışabilecek düzeyde ve kapasitede olmanız çok önemlidir. Fırsatlarla buluşturulmanız çok önemlidir. Sizin hayata hazırlanmanız, geleceğe hazırlanmanız, iyi insan olmanız, mutlu insan olmanız, ülkenizi ve milletinizi, inançlarınızı en iyi şekilde temsil etmeniz çok önemli” şeklinde konuştu.

Öğrenciler program sonunda Milli Eğitim Müdürü Karaköse ile bayramlaştı.