Konya'da 40 yaşındaki İ.A., intihar girişiminde bulunarak 7 katlı Özel Kızılay Hastanesi'nin son katına binanın dışındaki kaplamalardan tırmandı. Yaklaşık 1 saat süren gerilimli dakikaların ardından polis ekipleri tarafından ikna edilen İ.A., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

Olay, 1 Haziran 2024 Perşembe günü saat 13.30 sıralarında Konya'nın Karatay ilçesinde bulunan Özel Kızılay Hastanesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, daha önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenilen İ.A., hastanenin dış cephesindeki kaplamalardan tırmanarak son kata kadar çıktı. Durumu fark eden vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Alkollü Sürücüden Cumhurbaşkanı'na Hakaret ve Polis Darpı Skandalı Alkollü Sürücüden Cumhurbaşkanı'na Hakaret ve Polis Darpı Skandalı

İ.A., son kata çıktıktan sonra binanın penceresinin kenarına gelerek dışarıda gezmeye başladı. Bu durum, çevredeki vatandaşlarda büyük paniğe yol açtı. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri alırken, aynı zamanda İ.A.'yı ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 1 saat süren ikna çalışmaları sonunda İ.A., pes ederek pencereden içeri girdi.

Polis ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilen İ.A., daha sonra ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: iha