Talas Belediyesi'nin düzenlediği fuar, antika ve vintage severleri bir araya getirdi.

Talas Belediyesi tarafından Kayseri'de ilk kez düzenlenen "Talas Antika, Retro, Vintage ve Değerli Eşya Fuarı", 1 Haziran Cumartesi günü kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuar, 2 Haziran Pazar günü de açık kalacak.

Fuar Açılışında Konuşanlar

Fuarın açılış töreninde Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye'den gelen antika satıcıları ve antika severler yer aldı. Konuşmasında Yalçın, antika ve vintage eşyaların sadece maddi değerlerinin ötesinde bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Bu eşyaların geçmişe dair hafızayı taşıdığını ve ruha hitap ettiğini belirten Yalçın, şunları söyledi:"İnsan beden ihtiyaçlarının yanında ruhunun da güzel sanatlar, kültür ve aynı zamanda sanatın her yönüyle bir araya gelme ihtiyacı var."

Fuar Hakkında

Anayurt Mahallesi Mehmet Timuçin Caddesi'nde bulunan Pazar Yeri'nde düzenlenen fuarda antika mobilyalar, tablolar, aksesuarlar, takılar, kitaplar ve daha birçok eşya satışa sunuldu. Ziyaretçiler, bu eşyaları inceleyerek geçmişe bir yolculuk yapabildiler.

Yalçın'ın Koleksiyonları

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da fuarı gezenler arasında yer aldı. Fuarı gezerken tezgahları inceleyen ve esnafla sohbet eden Yalçın, buradan kendisine bir yan flüt de aldı. Yalçın, fuarda kendi koleksiyonlarını da bir gün sergilemek istediğini söyledi.

Yozgat'ta İşitme Engelliler İle Yemek Yarışması Farkındalık Oluşturuldu Yozgat'ta İşitme Engelliler İle Yemek Yarışması Farkındalık Oluşturuldu

Fuar Ziyaretçilerini Bekliyor

Talas Antika, Retro, Vintage ve Değerli Eşya Fuarı, antika ve vintage eşyalara ilgi duyan herkesi 2 Haziran Pazar günü de ziyaret etmeye bekliyor.

Kaynak: iha