Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Otogar Kavşağı'ndaki ters dönen güzergah tabelasını uzun uğraşlar sonucu düzelten 17 yaşındaki liseli Yusuf Dağtaş'a bisiklet ve Konyaspor forması hediye etti.

Aselsan Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yusuf Dağtaş, her zaman kullandığı yoldaki bir tabelanın eğik olduğunu fark ederek düzeltmeye karar verdi. Uzun uğraşlar sonucu tabelayı düzelten Dağtaş'ın bu örnek davranışı, bir vatandaş tarafından kayda alınarak sosyal medyada paylaşıldı.

Lise Öğrencisi Gazileri Ziyaret Ederken Gözyaşlarına Boğuldu Lise Öğrencisi Gazileri Ziyaret Ederken Gözyaşlarına Boğuldu

Sosyal Medyada Büyük Beğeni Topladı

Paylaşılan görüntüler kısa sürede büyük beğeni toplayınca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da videoyu fark etti. Altay, videodaki Yusuf Dağtaş'ı bulmak için sosyal medya hesabından çağrı yaptı.

Başkan Altay'dan Yusuf'a Sürpriz Hediye

Sosyal medya aracılığıyla Yusuf Dağtaş'a ulaşan Başkan Altay, gençle bir araya gelerek sergilediği örnek davranıştan dolayı teşekkürlerini iletti. Altay, Yusuf'a bisiklet ve Konyaspor forması hediye etti.

“Güzel İnsanlar Her Yerde Farkını Gösterir”

Başkan Altay, Yusuf Dağtaş'ın davranışıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Güzel insanlar her yerde farkını gösterir. Uzun uğraş sonunda trafik işaretini düzelten genç arkadaşımızı arıyorum. Elden ele yayalım, bulalım, biz de küçük bir sürpriz yapalım. Video için Mehmet Bey’e teşekkürler.”

Yusuf Dağtaş: “İyilik Yap, Denize At”

Yusuf Dağtaş ise Başkan Altay'a ilgisi ve hediyeleri için teşekkür ederek,

"Okuldan eve giderken her zaman kullandığım yoldaki bir tabelanın eğik olduğunu fark ettim. Düzeltebileceğimi düşünerek yanına gittim, çabalarım sonucunda düzelttim. Yoldan geçen bir abimiz de bunu görüp videosunu çekmiş. En son giderken bana teşekkür etti. Ben de ‘vazifemizdir’ diyerek karşılık verdim. Daha sonra bu görüntü sosyal medyada paylaşılmış. Başkanım da bu videoyu görerek bana ulaştı. Bizi davet etti, biz de geldik. Sağ olsun başkanım bizi ağırladı, bir teşekkür hediyesi verdi. Ben bu iyiliği hiçbir karşılık beklemeden tamamen canı gönülden yaptım. Büyüklerimiz bize gördüğümüz her taşı yoldan almamızı söyledi. Biz de gördüğümüz her eksikliği elimizden geldiği kadar düzeltmeye gayret ettik. ‘İyilik yap, denize at’ derler. Dedikleri gibi iyilik yaptım, denize attım."

Baba ve Okul Müdürü Yusuf'la Gurur Duyuyor

Yusuf Dağtaş'ın babası Mehmet Akif Dağtaş ve Aselsan Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Düzyol da Yusuf'un bu örnek davranışıyla gurur duyduklarını ve Başkan Altay'a Yusuf'u ödüllendirdiği için teşekkür ettiklerini söylediler.

(iha)