Tepebaşı Belediyesi, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'ndan başlayan bisiklet turu, kentin farklı noktalarını kapsayarak renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe katılanlar arasında, omuzunda kedisi Silvia ile tura katılan Mustafa Rahmi Erçetin de büyük ilgi gördü.

Kedili Bisikletçi Dikkat Çekti:

Mustafa Rahmi Erçetin ve kedisi Silvia, bisiklet turlarına katılmalarıyla biliniyor. Dünya Bisiklet Günü'nde de bu geleneği bozmayan Erçetin, omuzunda taşıdığı Silvia ile bisiklet kullanarak farkındalık yarattı. Erçetin, 10 yıldır kedisiyle birlikte yaşadığını ve onun da gezmeyi sevdiğini söyledi. Bisiklet kullanımının hem sağlıklı hem de çevre dostu olduğunu vurgulayan Erçetin, "Herkes bisiklet kullansa trafik sorunu da kalmaz" dedi.

Bisiklet Keyfi ve Sağlıklı Yaşam:

Sivas’ta Bayram Namazı 05.38’te Kılınacak Sivas’ta Bayram Namazı 05.38’te Kılınacak

Emekli öğretmen Abdülkadir Orak da bisiklet turuna katılanlar arasındaydı. Bisiklet kullanmayı sevdiğini ve bu sayede hem güzel vakit geçirdiğini hem de spor yaptığını belirten Orak, herkesi bisiklete binmeye davet etti.

Kaynak: iha