İl Temsilcisi Günaydın: “Hak Etti Karşılığını Aldı” İl Temsilcisi Günaydın: “Hak Etti Karşılığını Aldı”

Kocasinan Belediyesi, Kayseri'yi su sporlarının merkezi haline getirmek için önemli bir adım atıyor. Kuşçu Mahallesi'nde bulunan su sporları merkezi ve deposu, 25 yıllığına Kayseri Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne tahsis edildi. Bu sayede Kayseri'de su sporlarına ilgi duyan vatandaşlar ve gençler, yelken, kano ve kürek gibi spor dallarını rahatlıkla yapabilecek.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, meclis toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Anadolu'nun ortasında bir şehirden su sporlarının yapılacağı bir tesisimiz önümüzdeki günlerde açılışını yapacak. Bu tesis sayesinde Kayseri, su sporlarının merkezi olacak. Yamula Barajı'nın bu hale gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kocasinan Belediyesi ve Valiliğimiz destekleriyle orada bir tesis kazandırdık. Şu anda kullanılacak şekilde açılışa hazırlanıyor. İç tefrişat çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek. Bundan sonra su sporlarının yapılacağı bir kulüp de oluşturuldu. İnşallah önümüzdeki günlerde şehrimizde Yamula Barajı'mızın hemen yanında bulunan tesisle gençlerimizin ve su sporlarına ilgi duyan vatandaşlarımızın yelken, kano ve kürek gibi sporlarla buluşturacağız."

Kayseri'de İlk Kez Su Sporları Şampiyonası Düzenlenmişti

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri'de ilk defa Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'na ev sahipliği yapıldığını da hatırlatarak, "Ulusal ve uluslararası dev organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Bundan sonra böyle bir merkezle çok fazla organizasyonu Kuşçu'da yapmış olacağız" dedi.

Kaynak: iha