Tarihi Eser ve Uyuşturucu Ele Geçirildi Tarihi Eser ve Uyuşturucu Ele Geçirildi

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, önümüzdeki günlerde etkili olması beklenen kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtınaya karşı Suşehri Kaymakamlığı tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında, vatandaşlar çeşitli olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Kaymakamlığın sosyal medya platformları üzerinden yapmış olduğu açıklamada, kuvvetli rüzgarın neden olabileceği çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve soba ile baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Meteorolojik bilgilere dayanarak yapılan uyarıda, vatandaşların olası olumsuzluklara karşı gerekli önlemleri almalarının önemi vurgulanarak, halkın hem önlem almasını sağlamak hem de bu tür olumsuzluklara karşı bilinçlendirme çalışması yapıldı. Ayrıca, Suşehri Kaymakamlığı, halkın güvenliği ve sağlığı açısından bu tür hava koşullarına karşı bilinçli ve hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Suşehri halkı, güvenlikleri için alınan önlemlere uymaları ve olası risklere karşı dikkatli davranmaları konusunda yetkililer tarafından uyarıldı.

Öte yandan Sivas Suşehri ilçesinin yanı sıra, birçok il ve ilçeye de meteorolojiden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldığı öğrenildi.