Sivas'ın Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda defalarca patlayan su borusu, Sivaslıların tepkisini çekti. Son patlamada birçok mahallede su kesintisi yaşanırken, vatandaşlar sorunun tekrarlanmasından bıktı.

Whatsapp Image 2024 02 27 At 13.54.04

Vatandaşlar, aynı yerde sürekli boru patlaması ve su kesintisi yaşandığını, yapılan onarımların sorunu çözmediğini dile getirdiler. Yetkililerden kalıcı bir çözüm ve açıklama bekliyorlar.
Sivas Belediyesi ekiplerinin aynı yerde sürekli yolu kapatıp çalışmalar yaptığını, onarımlar bitince yola yeni asfalt döküp gittiğini belirten vatandaşlar, “Birkaç ay sonra yapılan yerden tekrar aynı sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Yapılan onca masrafta boşa gidiyor, yolda mahvoluyor ve sularımız boşa akıyor.” yorumunda bulundular.

Üst Üste 4. Kez Zam Geldi: Vatandaş İsyan Ediyor! Üst Üste 4. Kez Zam Geldi: Vatandaş İsyan Ediyor!

Whatsapp Image 2024 02 27 At 13.54.04 (2)Caddedeki patlak borudan akan su, caddeyi su içinde bıraktı. Sivaslılar, barajlarda su seviyesinin düşük olduğu bir dönemde bu kadar su israfına dikkat çektiler. Çevre mahalle sakinleri ise yaşadıkları su kesintisi yüzünden yetkililere tepki gösterdiler.

Whatsapp Image 2024 02 27 At 13.54.04 (1)