Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, TOBB Genç Girişimciler Kurulu'nun düzenlediği Genç Girişimciler Başkan Adayları İstişare Toplantısı'nda Sivas'ın geleceğine dair vizyonunu paylaştı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu'nun düzenlediği Genç Girişimciler Başkan Adayları İstişare Toplantısı’na konuk oldu.

16 NİSAN 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 16 NİSAN 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI


Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Hazırbulan, yerel seçim döneminde belediye başkan adaylarıyla bir araya gelerek başkan adaylarının Sivas’a ve genç girişimcilere yönelik yapacakları çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını belirtti. Hazırbulan, Sivas’ın sorunları ve şehre yönelik projeler üzerine istişare yapmayı amaçladıklarını vurguladı.
MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, Sivas'tan verilen göçün durdurulması gerektiğini savunurken, şehrin verdiği göçün en önemli sebeplerinin eğitim kalitesi ve istihdam olduğunu vurguladı. Eğitimi daha kaliteli hale getirerek ve yeni iş imkanları yaratarak gençlerin Sivas'ta kalmasını sağlayacağına dair çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Başkan Adayı Reha Kars, Sivas'ı tarım, tarih, kültür ve sanayi şehri olarak tanımladı ve şehrin bu alanlarda potansiyelini ortaya çıkaracak projeler ürettiklerini açıkladı. Tarıma özel bir önem verdiğini ve bu alanda da önemli çalışmalar yapacağını belirtti.

Reha Kars, Sivas'ın sağlık sektöründe yaşadığı sorunlara da değindi. Her mahalle için olmasa da birkaç mahalleyi kapsayacak şekilde "Sağlıklı Yaşam ve Tedavi Merkezleri" adlı bir projeleri olduğunu açıkladı.

S A D A S D A S

Kars, belediye meclis üye aday listeleri oluştururken çeşitliliğe önem verdiklerini söyledi. MHP’nin üye aday listesinde esnaf, iş insanı, mesleğinde uzman olanlar ve hatta öğrencinin bile yer aldığını belirterek, listenin çeşitliliğine dikkat çekti.

Whatsapp Görsel 2024 02 27 Saat 14.01.29 856A0B4B

Projeler Sivas'ın Kazanması İçin
Reha Kars, seçilmediği takdirde projesini seçilen başkan adayına sunmaya hazır olduğunu ve seçildiği takdirde de kendisine sunulan projeleri kabul edeceğini söyledi. Önemli olanın Sivas'ın kazanması olduğunu vurguladı.

Reha Kars, gençlere önem verdiğini ve bu toplantıdan büyük verim aldığını beyan ederek, genç girişimciler kuruluna teşekkürlerini iletti. Program toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.