Sivas'ta Hava Ambulans Hizmetleri Tekrar Duracak mı? Sivas'ta Hava Ambulans Hizmetleri Tekrar Duracak mı?

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın seçim öncesi öğrencilere verdiği söz gerçekleşti. 1 Mayıs itibariyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde ring sefer ücreti 7 TL'den 2 TL'ye düşürüldü.

Yaklaşık 25 bin öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede, Kötekli, Kampüs, Yeniköy ve Turgutreis öğrenci yurtları bölgesini kapsayan ring seferlerinde geçerli olan bu indirim, öğrencilerin yüzünü güldürdü.

31 Mart yerel seçimlerinde verilen bir seçim vaadi olan bu uygulamadan memnun olan öğrenciler, ring seferlerini gün içinde birden fazla kez kullanmak zorunda kaldıklarını ve bu indirim sayesinde bütçelerinin önemli ölçüde rahatlayacağını ifade ettiler.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı açıklamada bu uygulamanın öğrencilere maddi olarak destek olmasının yanı sıra, Muğla'daki esnafların da işlerini artıracağını ve ekonomiye katkı sağlayacağını belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde ring sefer ücretinin 2 TL'ye düşürülmesi uygulaması, öğrencilerden büyük beğeni topladı.

MUTTAŞ Toplu Ulaşım Birim Sorumlusu Engin Dural 1 Mayıs itibari ile başlayan uygulamadan öğrencilerin çok memnun olduğunu belirtti ve 13 araçla ring seferlerin devam edeceğini belirtti. Engin Dural; “1-48 kampüs ring Tıp Fakültesi güzergahında 10 araçla toplu taşıma hizmeti sunuyoruz. Ayrıca kampüs içerisinde görev alan 3 aracımızda ring, toplu taşıma seferlerine devam ediyor. Öğrencilerimiz için ring seferleri 1 Mayıs’tan itibaren 1 TL oldu ve olumlu dönüşler aldık.”