Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Sivas Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyarette merkez yetkilileri ile sohbet eden Kars, Sivas'a yakışan bir barınak yapma sözü verdi.

UZUN ; “İMZA YETKİLERİNİ FES EDECEĞİZ” UZUN ; “İMZA YETKİLERİNİ FES EDECEĞİZ”

Kars, yaptığı açıklamada barınağın mevcut durumunun Sivas'a yakışmadığını ifade etti. Barınağın eski bir çöp alanı üzerine kurulu olması ve altyapısal sorunlar yaşanmasına dikkat çeken Kars, "Hayvanların kalorifer sisteminin çalışmadığını, zeminde çökmeler ve su kaçakları olduğunu öğrendim. Bu kabul edilemez bir durum." dedi.

Kars, seçilirse Sivas'a modern ve konforlu bir barınak yapacağını söz verdi. Barınağın ismini "Kedi ve Köpek Barınağı" olarak değiştirmeyi planladıklarını da belirten Kars, personellerin çalışma koşullarını iyileştireceğini, personele hayvan psikolojisi ve bakımı konusunda çeşitli eğitimler verileceğini, ekipman, donanım ve iş güvenliğiyle ilgili birçok konuda iyileştirmeler yapacaklarını söyledi.

Kars, seçim çalışmalarına bu hafta içinde yapacağı yoğun programlarla devam edecek.