Malatya Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir çevre anlayışı ile hareket ederek düzenlediği Sebze Dağıtım Töreni'nde binlerce vatandaşa ücretsiz sebze fidesi dağıttı. Vatandaşlar, Sanat Sokağı girişinde dağıtılan sebze fidelerine yoğun ilgi gösterdi.

Gıda Üretimine Destek

Sokak Gürültüsünden Kaçan Kedi, Tren Garında Uykuya Daldı Sokak Gürültüsünden Kaçan Kedi, Tren Garında Uykuya Daldı

Günümüzde gıda üretiminin öneminin her geçen gün arttığı bir dönemde Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların gıda üretimini teşvik etmek amacıyla sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirdi. Üretilen sebze fideleri paketlenerek vatandaşlara ücretsiz olarak verildi.

Yeşil Belediyecilik Uygulaması

Yeşil Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Orduzu Katı Atık Entegre Tesisinde hem katı atıklardan elektrik enerjisi üretiyor hem de üretim sonucunda açığa çıkan ısı enerjisi ile 1.000 metrekarelik serada sebze fidesi ve süs bitkileri yetiştiriyor. Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 110 bin adet domates, biber ve patlıcan fidesi ile 25 bin adet süs bitkisi yetiştirildi. Bu sayede vatandaşların da üretime katkı sunması sağlanarak sürdürülebilir çevre hedefine katkıda bulunuldu. (igfa)