Bayburt Trafik kazalarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Bayburt İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Gökçedere Anaokulu ve Makbule Küçükçalık İlkokulu öğrencileri için trafik eğitimi düzenlendi.

Jandarma Trafik Ekipleri, Jandarma Mobil Eğitim Aracıyla öğrencilere "Trafik Güvenliği Eğitimi" verdi. Eğitimde, trafik kuralları, işaret levhaları, yaya geçidi kullanımı ve araçlarda güvenli yolculuk gibi konular ele alındı.

Türk Mutfağı Haftası'nda Eskişehir'de Kadınların Emeği Parlıyor Türk Mutfağı Haftası'nda Eskişehir'de Kadınların Emeği Parlıyor

Eğitim sonrası uygulamaya geçildi. Öğrenciler, jandarma ekiplerinin gözetiminde bisiklet ve scooterlara binerek öğrendikleri kuralları pekiştirdiler. Eğlenceli ve öğretici faaliyete katılan öğrenciler, "Bu Yolda Hep Birlikteyiz!" diyerek coşkusunu dile getirdi.

Demirözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çiğdem, bu tür eğitimlerin her zaman destekçisi olacaklarını belirterek, "Trafik kazaları ve trafikteki sorunlar göz önüne alındığında trafik eğitiminin ne kadar önemli olduğu açıkça görülüyor. Bu eğitimlerle geleceğin bilinçli sürücülerini yetiştirmeyi hedefliyoruz." dedi. (igfa)