Talas Belediyesi’nin desteklediği Maharetli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından düzenlenen 'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı', yeni yerindeki açılışıyla dikkat çekiyor. 4 yıl boyunca Harman Meydanı'nda kurulan pazar, artan ilgi ve katılımcı sayısını göz önünde bulundurarak Mevlana Mahallesi Pazar Yeri'ne taşındı.

Pazarda, el işi tekstil ürünlerinden ahşap sanatlarına, ev yapımı yiyeceklerden süs eşyalarına kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor. Kooperatif Başkanı Feride Bilgin, yeni yerden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Alanımız genişledi, ortam çok güzel. Kadınlarımız rahatça ürünlerini sergiliyorlar. Talas Belediyesi'ne ve Başkan Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayrıca pazarda organik tarım ürünleri satan Şefika Şener, “Başkanımız sayesinde burada ürünlerimizi sergileme imkanı buluyoruz. İlgi ve yoğunluk bizi memnun ediyor” şeklinde konuştu. Öğrencilere burs sağlamak amacıyla kıyafet satışı yapan Ayşe Şimşek ise, “Başkanımızın desteğiyle burada ikinci el ve sıfır ürünlerimizi satabiliyoruz. Bu imkan için kendisine minnettarız” dedi.

Yaz Boyunca Renkli Atölyeler: Tepebaşı'nda Çocuklar İçin Unutulmaz Bir Dönem Yaz Boyunca Renkli Atölyeler: Tepebaşı'nda Çocuklar İçin Unutulmaz Bir Dönem

Mahalle sakinlerinden Mehmet Özen ise, “Gayet hareketli ve güzel bir pazar. Mustafa Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Umarım daha da büyüyerek gelişir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha