Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Tuzkaya Mahallesi'nde, kuraklığın etkisiyle tarımsal alanlarda yeterli yağışın düşmemesi nedeniyle, mahalle sakinleri yağmur duası ve şükür günü düzenledi.

Yoğun katılımın olduğu programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve Mevlid-i Şerif okundu. Duaların ardından hep birlikte yağmur yağması için yakarışta bulunuldu.

Yağmur duasına katılan çocuklara çeşitli hediyeler ve şekerlemeler dağıtılırken, vatandaşlara da yemek ikramı yapıldı.

Meram Yaylapınar Pazar Yeri Yenilendi: Mahalleli Artık Daha Rahat Alışveriş Yapabilecek Meram Yaylapınar Pazar Yeri Yenilendi: Mahalleli Artık Daha Rahat Alışveriş Yapabilecek

Tuzkaya Mahallesi Muhtarı Yunus Saraç, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Allah'a hamdü senalar olsun. Bu kuraklık döneminde bir araya gelerek hem yağmur duası yaptık hem de şükürlerimizi sunduk. Çevre mahallelerden de katılım oldu. Hep birlikte Müftümüz Muhsin Yıldız'ın öncülüğünde dualarda ellerimizi semaya açtık. Allah'tan bol ve bereketli yağışlar diledik."

Yağmur duasına Kulu Belediye Başkanı Abdurrahim Sertdemir, Kulu Müftüsü Muhsin Yıldız, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.