Köylerde yaşayan ve ilk defa sinemaya giden çocuklar, sinema salonunda mısır ikramıyla keyifli bir film izleme imkanı buldu. Filmin ardından çocuklar Millet Bahçesi'ne götürüldü. Burada oyunlar oynayarak, eğlenen çocuklar, 23 Nisan'ı doyasıya kutladı.

Sinema Çocuk 67 (3)

Heyecan ve Mutluluk Paylaşıldı

Heyecan ve mutluluklarını paylaşan çocuklar, bu özel gün için kendilerine muhteşem bir deneyim yaşatan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'e teşekkür etti. Etkinliğe katılan çocuklar, sinema ve Millet Bahçesi'nde yaşadıkları keyifli anlar aileleriyle de paylaşarak 23 Nisan'da doyasıya eğlendiler.

Sinema Çocuk 67 (2)

Kökrek: "23 Nisan Sadece Bir Bayram Değildir"

Bilecik Huzurevi Sakinleri Atatürk Portresiyle Kalpleri Kazandı! Bilecik Huzurevi Sakinleri Atatürk Portresiyle Kalpleri Kazandı!

Kökrek yaptığı açıklamada, 23 Nisan'ın sadece bir bayram olmadığını, aynı zamanda milli ülkelerin ve çocukların armağan edilmiş bir bayram olduğunu vurguladı. Köylerde yaşayan çocuklar da bu coşkuyu yaşaması için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Kökrek, "Bu olayla tüm katılanların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar, onlara sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum" dedi.

(İHA)