Meram Belediyesi, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitelerini yükseltmek için yatırımlarına devam ediyor. Belediyenin yürüttüğü çalışmalarla ilçede engelli vatandaşlara yönelik birçok yeni imkan sunuluyor.

Başkan Mustafa Kavuş: "Özel vatandaşlarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur"

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, engelli vatandaşların sosyal yaşamını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmesinin ve onları hayata bağlayacak etkinliklere ve donatılara sahip olmasının sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazı olduğunu belirtti. Başkan Kavuş, bu anlayışla ilçe genelinde engelleri kaldırmak adına pek çok çalışmaya imza attıklarını ve bu çalışmaların tüm ülkeye örnek teşkil ettiğini söyledi.

DOSD Meram ile Türkiye'ye Örnek Çalışmalar

Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram, Türkiye'de bir ilk ve tek olma özelliği taşıyor. Merkezde 6 bireysel eğitim sınıfı ve 2 grup eğitim sınıfı bulunuyor. Bireysel sınıflarda haftada 240 saat eğitim, grup sınıflarında ise haftada 192 saat eğitim imkanı sağlanan merkezde, spor atölyesi, fizik tedavi merkezi ile konaklama alanları da bulunuyor.

Engelli Nakil Aracı ile Hastane Ulaşımı Kolaylaştı

Meram Belediyesi, 'Engelli Nakil Aracı' ile de engelli vatandaşların hastane randevularına kolayca ulaşmalarını sağlıyor. Tekerlekli sandalyeli engelli bireyleri ve refakatçilerini randevularına götürüp getiren araç, hafta içi mesai saatleri içerisinde hizmet veriyor.

Akülü Araç Şarj İstasyonları ile Yolda Kalma Sorunu Çözüldü

Meram Belediyesi tarafından ilçe genelinde farklı noktalara yerleştirilen akülü araç şarj istasyonları, yürüme engelli vatandaşların önemli bir ihtiyacını gideriyor. Bu istasyonlar sayesinde akülü tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar artık yolda kalmıyor.

Meram'da Engelli Vatandaşlara Yönelik Hizmetler Sürecek

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitelerini yükseltmek için yatırımlarına devam edeceklerini söyledi. Başkan Kavuş, "Bu çalışmalarımız aynı gayretle sürecek, engelli vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz" dedi.

Türkiye ve Malta Sağlık Turizminde İş Birliği Hedefi! Türkiye ve Malta Sağlık Turizminde İş Birliği Hedefi!