15 Mayıs Çarşamba 2024 Sivas Nöbetçi Eczaneler 15 Mayıs Çarşamba 2024 Sivas Nöbetçi Eczaneler

Kocasinan Belediyesi, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü dolayısıyla çölyaklı vatandaşlara yönelik önemli bir hizmete devam ediyor. 2017 yılından bu yana aralıksız sürdürülen uygulama kapsamında, ilçe genelinde ikamet eden çölyaklı 230 aileye bugüne kadar 6 bin 134 glütensiz ürün paketi dağıtıldı.

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar: "Glütensiz Kayseri Mutfağı" projesiyle de öne çıkan Kocasinan Belediyesi, çölyaklı ailelerin ve sağlıklı beslenmeyi tercih edenlerin her zaman yanında olduğunu vurguluyor. Başkan Çolakbayrakdar, "Bu hizmetin gurur veren bir diğer tarafı da gerek şehrimizde gerekse ulusal manada Türkiye’mizde birçok belediyenin benzer organizasyonlar yapıyor olmasıdır." diyerek bu konudaki öncülüklerini ifade ediyor.

Glütensiz ürün paketleri: Kek unu, hamur işi unu, nişastalı karışımı, kakaolu çıtır top, burgu makarna, spagetti, şehriye, köftelik bulgur, fındık ezmesi, portakallı mini kek ve susamlı çubuk kraker gibi glüten içermeyen ürünlerden oluşuyor.

Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan paketler, çölyaklı ailelere ulaştırılıyor. Aileler de bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiriyor ve Başkan Çolakbayrakdar'a teşekkürlerini iletiyor.