Kocasinan Belediyesi, 2019 yılından bu yana yaptığı LED aydınlatma yatırımlarıyla toplamda 12 milyon TL tasarruf sağladı. Bu sayede hem enerji tasarrufu hem de çevreye duyarlı bir yaklaşım sergileyen belediye, vatandaşlara daha aydınlık ve modern bir şehir sunuyor.

Başkan Çolakbayrakdar: “Teknolojinin En İyisini Kullanıyoruz”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yaptığı açıklamada, “İnsanı merkez alan yüksek teknolojiyi kullanan, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir şehirler inşa ediyoruz” dedi. Çolakbayrakdar, belediye hizmetlerinin akıllı sistemlere entegre edildiğini ve LED aydınlatma yatırımlarının da bu kapsamda gerçekleştirildiğini belirtti.

5 Bin 250 Aydınlatma Armatürü Yenilendi

Belediye, 2019 yılından bu yana parklar, camiler, yeşil alanlar ve kamu binalarında bulunan toplam 5 bin 250 adet civa buharlı aydınlatma armatürünü 48 Watt LED armatürlerle yeniledi. Bu sayede hem malzeme hem de enerji olmak üzere toplam 12 milyon TL tasarruf sağlandı.

Türk Mutfağı Haftası Sivas'ta Masterchef Buluşmasıyla Kutlanıyor! Türk Mutfağı Haftası Sivas'ta Masterchef Buluşmasıyla Kutlanıyor!

Çevreye Katkı ve Yerli Üretime Destek

LED aydınlatma sisteminin çevreye duyarlı tasarımı sayesinde enerji verimliliği sağlanırken, aynı zamanda yerli ve milli üretime de destek veriliyor.

Asfalt Üretimi ve Agrega Tesisi ile Ek Tasarruflar

Kocasinan Belediyesi, sadece LED aydınlatma yatırımlarıyla değil, aynı zamanda kendi asfalt ve agrega tesislerini kurarak da önemli tasarruflar elde ediyor. 2017 yılında faaliyete geçen asfalt plenti ve 2020 yılında hizmete sunulan agrega üretim tesisi ile belediye, asfalt ve yol yapımında kullanılan malzemeleri kendi üreterek maliyetleri düşürüyor.

Güçlü ve Büyük Kocasinan Hedefi

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı daha modern, yaşanabilir ve çevre dostu bir şehir haline getirmek için tüm alanlarda yatırımlara devam edeceklerini söyledi.