Kayıp Kadın Davasında Kocaya Ağırlaştırılmış Müebbet!

Konya'nın Akşehir ilçesinde 6 Temmuz 2023 tarihinde kaybolan ve kocası tarafından öldürülüp uçurumdan atıldığı iddia edilen Bedriye Kılıç'ın davasında kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Mahkemede, "eşe ve kadına karşı kasten öldürmek" suçundan yargılanan sanık Tayfur Kılıç'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, cinayete yardım ettikleri iddiasıyla yargılanan Tayfur Kılıç'ın annesi A.K. ve babası A.K. için yeterli delil olmadığından beraat kararı verildi.

Ailenin Avukatı: "Adalet Yerini Buldu"

Bedriye Kılıç'ın ailesinin avukatı Kürşat Halil Usta yaptığı açıklamada, Tayfur Kılıç'a verilen cezadan memnun olduklarını belirterek, beraat eden sanıklar için temyiz başvurusunda bulunacaklarını söyledi.

Acılı Baba: "Kızımın Cesedini Bulmak İstiyorum"

Duruşma sonrası baba Oktay Er ise, kızının cesedinin bulunmasını ve bir mezarının olmasını istediğini ifade ederek, bu konuda da yardım talep etti.

Çankırı'da Korkunç Kaza: Araç Alevlere Teslim Oldu, 1 Ölü 1 Yaralı! Çankırı'da Korkunç Kaza: Araç Alevlere Teslim Oldu, 1 Ölü 1 Yaralı!

Davada Neler Oldu?

  • Bedriye Kılıç, 6 Temmuz 2023 tarihinde kayboldu.
  • Kocası Tayfur Kılıç, Bedriye Kılıç'ı öldürdüğünü ve cesedini uçurumdan attığını itiraf etti.
  • Tayfur Kılıç'ın annesi ve babası da cinayete yardım etmekle suçlandı.
  • Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi, Tayfur Kılıç'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken, anne ve babasını beraat ettirdi.
  • Ailenin avukatı, beraat eden sanıklar için temyiz başvurusunda bulunacağını söyledi.
  • Acılı baba ise, kızının cesedinin bulunmasını ve bir mezarının olmasını istediğini ifade etti.

Kaynak: iha