Pursaklar Belediyesi, çiftçilik alanında farkındalık oluşturmak ve ata tohumlarının korunması amacıyla vatandaşlara 100 bin meyve fidesi dağıttı.

Fide dağıtım töreninde Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İHA muhabirine yaptığı açıklamada bu tür çalışmalarla ata tohumlarının kaybolmaması ve yaygınlaşması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Yoğun ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Çetin, "Hemşerilerimizin yoğun ilgisi bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu tür işlere ne kadar heyecanlı olduklarını görmek bizleri de mutlu ediyor. Burada domates, biber ve salatalık fidesi hediye ediyoruz" dedi.

Fide alan vatandaşlar da bu imkandan duydukları memnuniyeti dile getirerek, fideleri yetiştirmek için sabırsızlandıklarını ifade ettiler.

Etkinliğe katılan Metin Bulut: "Ata tohumu diye geldik. İnşallah yetiştirince belediye başkanına hediye edeceğiz. Herkes gelip yiyecek."

Sivas'ta Birlik ve Beraberlik Buruciye Medresesi'nde Kurban Bayramı Bayramlaşmasında Görüldü Sivas'ta Birlik ve Beraberlik Buruciye Medresesi'nde Kurban Bayramı Bayramlaşmasında Görüldü

Ayşegül Çaykuşu: "Belediyemize teşekkür ederim. 12 şer tane salatalık, domates ve biber verdi. Her yıl veriyor belediye başkanımız. Kopartıp yiyeceğiz torunlarım, çocuklarım, kendimiz, eşim, dostum ve hepimiz yiyeceğiz."

Kaynak: iha